Aprašymas
Vaikams nuolat kyla idėjų: drąsių, išradingų, linksmų, keistokų, geraširdiškų. Deja, aplinkiniai neretai šias idėjas nuslopina, kartu nuslopindami ir vaiko kūrybiškumą, iniciatyvą, potencialą ar net pasitikėjimą savimi. „New York Times“ bestseleriu tapusi knyga moko vaikus ir suaugusiuosius klausyti savo vidinio balso, pašaukimo, daryti tai, kas teikia daugiausia džiaugsmo, ir tikėti savimi, neatsižvelgiant į kitų nuomonę, kritiką ar abejingumą. Kai tikėjimas savo idėja auga, ji auga kartu su mumis, vieną dieną virsdama kažkuo dideliu ir gražiu, o gal net tuo, kas pakeis pasaulį.
Viskas, ką matome aplinkui, kažkada buvo idėja. Kuo pavirs jūsų idėja? Spręsti jums.
Knyga laimėjo kelis aukso medalius, tarp jų „Independent Publishers Award“, „Washington State Book Award“ ir „Moonbeam“ geriausių vaikiškų knygų apdovanojimuose.
Informacija apie knygą: kietas viršelis | spalvota | iliustracijos Mae Besom | 36 psl. | 26 x 26 cm| rekomenduojamas amžius nuo 4 m.| leidėjas MB „Apkabink mėnulį”, 2017
Kūrybiškumas
Atkaklumas
Augimo mąstysena
Pozityvūs elgesio modeliai
Pavartyti knygą
Užduotys perskaičius knygą
„Ką daryti kilus idėjai?“ moko klausyti vidinio balso, daryti tai, kas neša daugiausia džiaugsmo ir tikėti savimi nepaisant kitų nuomonės. Pateikiame užduotis, kuriomis įtvirtinsite knygoje perteiktas žinias, skatinsite vaiko augimo mąstyseną, atkaklumą siekiant savo tikslų ir kūrybiškumą.
Didieji išradėjai
Visi išradimai kažkada buvo idėja. Papasakokite vaikui apie didžiuosius išradėjus, jų atkaklumą, klaidų ir bandymų kelią, kol jiems pavyko įgyvendinti savo idėją.
Atkaklumo svarba
Tyrimai rodo, kad atkaklumas ir į augimą orientuota mąstysena yra pagrindiniai sėkmės šaltiniai. Talentas – tai atkaklus darbas, ir jį gali išsiugdyti kiekvienas. Pakalbėkite su vaiku apie atkaklumo svarbą. Kaip svarbu nemesti darbų ar idėjos, vos tik susiduriama su kliūtimi. Tegul jis prisimena ir įvardina, ką ir kaip jam pavyko padaryti kažką iš kelių bandymų. Koks buvo jausmas, kai jam pavyko? O kaip būtų jautęsis, jei mestų nebaigtą darbą?
Pasitikėti savimi
Knygos herojus pasitiki savimi ir nepaisant kitų nuomonės, ryžtasi sekti paskui savo idėją. Padiskutuokite, kaip svarbu tikėti savimi. Klausyti savo širdies, o ne aplinkinių rekomendacijų. Ar buvo atvejų, kai vaikui pavyko padaryti tai, kuo tikėjo?
Tapkite išradėjais!
Jei vaikas būtų burtininkas, ką norėtų išrasti? Tegul savo išradimą nupaišo, detaliai papasakoja ir pan. Galite sukurti įvairių išradimų iš namuose esančių daiktų, tarkime, butelį – laiveliu ar pieštukinę iš plytos.
Pradėti nuo savęs
Padiskutuokite, ką vaikas galėtų padaryti, kad pasaulis taptų geresne vieta gyventi?
Ugdykite kūrybiškumą ir vaizduotę
Paimkite bet kokį daiktą ir paprašykite, kad vaikas (ar kartu su jumis) sugalvotų kuo daugiau ir įvairesnių jo panaudojimo būdų. Neribokite vaiko fantazijos.
Laura –
Pirmoji perskaityta Jūsų leidyklos knygelė. Esu pakerėta. Nuoširdžiai dėkoju.